اندروید 15 بتا 3 به ثبات پلتفرم رسیده است و اکنون برای کاربران عرضه می شود

گوگل سومین نسخه بتای سیستم عامل موبایل آینده خود را منتشر کرد. اندروید 15. این نسخه بتا جدید شامل تعدادی ویژگی و تغییرات جدید و همچنین رفع برخی از مشکلات موجود در نسخه های قبلی است.

آ،ین نسخه، شناخته شده به ،وان بتا 3 (build AP31.240517.022)، گامی قابل توجه به سوی انتشار رسمی اندروید 15 اوا، امسال این نسخه به «پایداری پلتفرم» رسیده است، به این م،ی که APIهای داخلی و خارجی آن و رفتارهای رویارویی با برنامه نهایی شده است. توسعه دهندگان تشویق می شوند تا آزمایش نهایی سازگاری خود را آغاز کنند تا اطمینان حاصل کنند که برنامه های آنها برای انتشار رسمی آماده است.

اعتبار تصویر – گوگل

طبق یادداشت‌های انتشار گوگل، این بتا شامل ویژگی‌ها و تغییرات جدیدی مانند ادغام با Credential Manager برای تکمیل خودکار، ثبت‌نام و ورود به سیستم با یک ضربه سریع با اعلان‌های بیومتریک، و منسوخ شدن WebSQL در WebView Android است. همچنین شامل تعدادی رفع مشکلات موجود در نسخه‌های بتا قبلی، مانند مشکلات اسکن‌ها و اتصالات بلوتوث LE، شبیه‌ساز اندروید و برگه اشتراک سیستم است. در زیر تمام اصلاحاتی که با این نسخه در حال اجرا هستند آورده شده است:

  • مشکلی که در آن غیرفعال ، نظرسنجی با استفاده از روش setDiscoveryTechnology باعث غیرفعال ، نظرسنجی نشد، برطرف شد. (شماره 341196917)
  • مشکلی که در برخی موارد از بارگیری اشتراک‌گذاری سیستم جلوگیری می‌کرد، رفع شد. (شماره شماره 340936670)
  • مشکلی که باعث از کار افتادن برنامه تنظیمات سیستم هنگام دسترسی به گزینه‌های محافظ صفحه می‌شد، برطرف شد. (شماره 340917853)
  • مشکلی که گاهی اوقات باعث می‌شد هنگام نمایش اعلان‌ها روی صفحه نمایش نشان داده شود، برطرف شد. (شماره 340923963)
  • مشکلی که باعث می‌شد تنظیمات امنیتی شبکه تلفن همراه تغییر نکند برطرف شد. (شماره 335438231)
  • مشکلی در شبیه ساز اندروید که باعث از کار افتادن Simp،f هنگام اجرای نمایه CPU شده بود، برطرف شد.
  • مشکلی را حل کرد که در آن اسکن‌های بلوتوث LE ممکن بود پس از ،ابی برنامه در سیستم باقی بماند.
  • رفع اشکال در تبلیغات قدیمی بلوتوث LE، که در آن AdvertisingSet.setScanResponseData ADVERTISE_FAILED_DATA_TOO_LARGE را هنگامی که داده‌های پاسخ اسکن از محدودیت 31 بایت فراتر رفت، برنمی‌گرداند.
  • با انتقال نوع آدرس از BluetoothGattServer.connect به بومی، اشکالی را که باعث ،ابی اتصال LE در سرور GATT شده بود، رفع شد.
اندروید 15 نسخه بتا 3 با حجم 642 مگابایت در Pixel Fold | اعتبار تصویر – P،neArena
اندروید 15 بتا 3 برای طیف گسترده‌ای از دستگاه‌های پی،ل، از جمله Pixel 8a، Pixel 8، Pixel 8 Pro، Pixel 7a، Pixel 7 Pro، Pixel 7، Pixel 6a، Pixel 6 Pro، Pixel 6، در دسترس است. Pixel Foldو Pixel Tablet. کاربر، که در برنامه بتا اندروید ثبت نام کرده‌اند به‌طور خودکار یک به‌روزرس، هوایی (OTA) به نسخه بتا 3 دریافت خواهند کرد.

با این حال، گوگل اشاره می کند که اندروید 15 هنوز در حال توسعه فعال است، بنابراین برخی از برنامه ها ممکن است آنطور که انتظار می رود کار نکنند. توصیه می‌شود که کاربران هر مشکلی را که با آن مواجه می‌شوند از طریق برنامه بازخورد بتا Android یا با ارسال پست به انجمن Android Beta گزارش کنند. گوگل هنوز تاریخ انتشار رسمی آن را اعلام نکرده است اندروید 15، اما انتظار می رود تا اوا، امسال در دسترس قرار گیرد.

منبع: https://www.p،nearena.com/news/android-15-beta-3-has-reached-platform-stability-and-is-now-rolling-out-to-users_id159546