اپل با تغییر نظر، فروشگاه Epic Game را برای اتحادیه اروپا تایید کرد

نمی توان انکار کرد که اپیک گیمز از طریق دادگاه اپل در تلاش بوده است تا اپل را وادار کند تا فروشگاه Epic Games را برای آیفون تایید کند که قدمت آن به Epic 2021 باز می گردد. این نبرد حقوقی پس از آن رخ داد که اپل Epic و بازی محبوب Fortnite آن را به دلیل تلاش برای دور زدن پلت فرم پردازش درون برنامه ای اپل که هر بار که ،ید درون برنامه ای انجام می شد، پورسانت می گرفت، از اپ استور بیرون انداخت.

به لطف قانون بازارهای دیجیتال (DMA) اتحادیه اروپا، اپل باید به فروشگاه های برنامه های شخص ثالث اجازه دهد تا خانه ای در داخل iOS در اتحادیه اروپا پیدا کنند. همین دیروز، Epic شکایت کرد که اپل دو بار درخواست خود را برای افزودن فروشگاه Epic Games به آیفون در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا رد کرده است. Epic اظهار داشت که تصمیم اپل “خودسرانه، مانع تراشی و نقض” DMA بود. با این حال، اپل تغییری 180 درجه ای انجام داده و ظاهراً اضافه شدن فروشگاه بازی Epic به iOS را تایید کرده است.

گزارش‌های قبلی اشاره می‌،د که اپل معتقد است Epic در ا،ر موارد با دستورالعمل‌های اتحادیه اروپا مطابقت دارد، به جز قرار دادن دکمه‌های خاصی که می‌تواند برای مصرف‌کنندگان گیج‌کننده باشد. توسعه‌دهندگان از افزودن دکمه‌هایی به برنامه‌هایی که می‌توانند کاربران را به این باور برسانند که برخی از ،اصر برنامه توسط اپل ساخته شده‌اند، ممنوع هستند. Epic گفت که از همان طرح بندی دکمه ها در سایر سیستم عامل ها استفاده کرده است و از “کنوانسیون های استاندارد” برای دکمه های iOS پیروی می کند.

اپل روز جمعه به AppleInsider گفت که برنامه Epic را برای برنامه Marketplace خود در اتحادیه اروپا تایید کرده است و صرفاً از Epic درخواست کرده است که در ارسال بعدی که برای برنامه ارائه می دهد، دکمه را اصلاح کند. اپل در مواجهه با چنین موقعیتی تسلیم نمی شود، اما باید در اینجا بسیار مراقب باشد زیرا اتحادیه اروپا قبلاً به یک دیدگاه اولیه رسیده است که تا آنجا که به اپل مربوط می شود، قو،ن App Store آن قانون بازارهای دیجیتال (DMA) را نقض می کند. ). در نتیجه، اپل ممکن است تا 38 میلیارد دلار یا 10 درصد از درآمد جه، مالی 2023 خود جریمه شود.

Epic هنوز باید کار روی ،مت پشتی برنامه خود را تمام کند، اگرچه قبلاً گفته بود که تنها چند ماه تا اضافه شدن برنامه خود به iOS فاصله دارد. در مورد چهره اپل فقط باید کارها را برای Epic آسانتر کند تا به هدف خود برسد.

منبع: https://www.p،nearena.com/news/apple-changes-its-mind-approves-epic-games-store-for-eu_id160147

چت و تماس امن دیوار. کاربرد هوش مصنوعی در وب سایت – معرفی 6 افزونه ai در وردپرس.