اپل در سال 2026 ایرپادهایی را با قابلیت جدید بزرگ تولید خواهد کرد

مینگ چی کو، تحلیلگر TF International، در مورد دستگاه های اپل، به ویژه آیفون، سابقه شگفت انگیزی دارد. معمولاً وقتی کو یک تماس برقرار می‌کند، می‌توان انتظار داشت که به واقعیت بپیوندد. بنابراین جالب است که آ،ین نظرسنجی زنجیره تامین او نشان می دهد که اپل در سال 2026 تولید انبوه AirPods با ماژول های دوربین را آغاز خواهد کرد. این سیستم از یک گیرنده IR مشابه آنچه در حال حاضر در گیرنده Face ID آیفون استفاده می شود استفاده می کند.
Kuo در وبلاگ خود می نویسد که دوربین IR توسط فا،کان با برنامه ریزی برای تولید 18 تا 20 میلیون دستگاه در سال که برای عرضه 10 میلیون جفت ایرپاد کافی است، عرضه خواهد شد. او همچنین می‌گوید که ایرپادهای جدید برای تقویت صدای فضایی و “تقویت ا،یستم مح،ات فضایی” در Vision Pro و سایر هدست‌هایی که اپل ممکن است در آینده ارائه دهد، استفاده خواهد شد.

تحلیلگر توضیح می دهد که چگونه این ممکن است کار کند. «به ،وان مثال، زم، که کاربر در حال تماشای یک ویدیو با ویژن پرو و با پوشیدن این AirPods جدید، اگر کاربران سر خود را بچرخانند تا به یک جهت خاص نگاه کنند، منبع صدا در آن جهت می‌تواند برای بهبود تجربه صوتی/مح،اتی فضایی مورد تاکید قرار گیرد. زیرا دوربین IR می‌تواند تغییرات تصویر محیطی را تشخیص دهد، هوا -از ژست ها می توان برای تقویت تعامل بین انسان و دستگاه استفاده کرد.

کو می گوید: “برنامه ریزی اپل برای سخت افزار، نرم افزار و خدمات همیشه بر تقویت رقابت پذیری ا،یستم متمرکز بوده است و مح،ات فضایی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همانطور که شرایط تجاری سازی برای مح،ات فضایی در آینده بالغ می شود، اپل که پیشروی قابل توجهی دارد. در این زمینه، انتظار می رود که شتاب رشد جدید و قوی ایجاد کند.”

در فوریه گذشته، مارک گورمن از بلومبرگ برای اولین بار فاش کرد که اپل در حال کار بر روی AirPods با دوربین است، پس از خنثی ، این گمانه زنی ها که در آن زمان می گفتند اپل در حال توسعه یک حلقه هوشمند است. گورمن ماه‌ها پیش در گزارش خود اظهار داشت که ایرپادهای مجهز به دوربین دارای کد داخلی B798 هستند. او همچنین گفت که این دوربین برخی از قابلیت های استفاده از عینک هوشمند را بدون نیاز به استفاده از قاب و لنز ارائه می دهد. دوربین AirPods داده هایی را می گیرد که سپس با استفاده از هوش مصنوعی پردازش می شوند.

می‌تو،م ببینیم AirPods با دوربین متصل در سال‌های 2026 یا 2027 وارد بازار می‌شوند.

منبع: https://www.p،nearena.com/news/airpods-with-cameras-m،-،uction-2026-kuo_id159969