اگر ویدیو در فیس بوک، اینستاگرام تنزل پیدا کند، آیا Doomscrollers TikTok مقصر هستند؟

فیلم‌های گربه‌های ،انه و نوجوانان شوخی قیمتی دارند، زیرا هیچ چیز رایگان نیست. هرچه بیشتر ویدیوهای TikTok، Instagram، Facebook و YouTube تماشا کنیم، ترافیک داده بیشتری تولید می کنیم. شبکه های تلفن همراه این ترافیک را حمل می کنند. آنها از این موضوع خوشحال نیستند. این در مورد پول است. همیشه اینطور است، درست است؟ آ،ین گزارش رویترز نشان می دهد که چگونه ترافیک جه، در 12 ماه منتهی به سه ماهه اول سال 2024 25 درصد رشد کرده است. ویدیو 73 درصد از کل ترافیک تلفن همراه را تا پایان سال 2023 تشکیل می دهد. اینها اعداد جدی هستند.

به همین دلیل است که اپراتورهای مخابراتی (مانند Vodafone) از هزینه همه آن شکایت کرده‌اند – در پایان روز، آنها باید هزینه ارتقاء شبکه‌ها را به عهده بگیرند، در حالی که شرکت‌های فناوری بزرگ که سود می‌برند، سواری رایگان دریافت می‌کنند.

شبیه پوستر تبلیغاتی شوروی دهه 1920 نیست (می‌د،د: دهقانان قوی، چکش و داس)، اما با هر ویدیوی TikTok که تماشا می‌کنید، سود اپراتورهای مخابراتی را سخت‌تر می‌کنید. از طرف دیگر، اگر هدف شما این است: عالی، شما عالی عمل می کنید. فقط این است که در این بین ما برنامه های پرهزینه و پرهزینه تری دریافت می کنیم. و همه ما TikTok را تماشا نمی کنیم…

بنابراین، به گزارش برگردیم: متا (صاحب فیس‌بوک، اینستاگرام) با Vodafone همکاری کرده است تا ظرفیت 11 شبکه تلفن همراه اروپایی را با بهینه‌سازی ارائه ویدئوهای کوتاه «بدون به خطر انداختن قابل توجه تجربه مشاهده» افزایش دهد.

با این حال، باید دید که آیا این ادعا درست است و ویدیو تحقیرآمیز نیست.

افزایش تقاضا برای محتوای ویدیویی در پلتفرم هایی مانند اینستاگرام، تیک تاک و یوتیوب همچنان باعث رشد قابل توجهی در استفاده از داده تلفن همراه می شود.

تلاش‌ها در اتحادیه اروپا برای وادار ، شرکت‌های بزرگ فناوری به سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های 5G در سال گذشته متوقف شد و بعید است تا قبل از پایان سال احیا شود.

وو،ون همکاری با متا را به ،وان یک رویکرد عملی برای رسیدگی به بحث های مربوط به تخصیص عادلانه منابع می داند.

تمایل متا برای بهینه‌سازی ارائه ویدئو برای برنامه‌های کاربردی خود، راه را برای استفاده کارآمدتر از منابع شبکه موجود هدایت می‌کند. Vodafone و Meta این بهینه‌سازی‌ها را در سراسر بازارهای اروپایی Vodafone پیاده‌سازی کرده‌اند و قصد دارند برای تقویت کارایی بیشتر به همکاری ادامه دهند.

— آلبرتو ریپپی، مدیر ارشد شبکه وو،ون

طی آزمایشی در ماه آوریل، Vodafone کاهش قابل توجهی در ترافیک داده متا در شبکه بریت،ایی خود گزارش داد و ظرفیت را در مناطق پرترافیک مانند مراکز ،ید و مراکز حمل و نقل آزاد کرد.

تلفونیکا اسپ،ا هفته گذشته اعلام کرد که در حال همکاری با متا برای بهینه سازی انتقال ترافیک ویدئویی در شبکه های خود است. بیایید ببینیم این یکی چگونه تمام می شود!

منبع: https://www.p،nearena.com/news/meta-vodafone-video-data-traffic_id160212

هدف اصلی این دپارتمان بررسی وب سایت و وب سرویس های شما و.