برنامه ثبت اختراع ویژگی جدید و جالب Google Maps را برای گروه هایی که به همان مقصد سفر می کنند نشان می دهد

گوگل یک درخواست ثبت اختراع برای ویژگی جدید Google Maps ثبت کرده است که به گروهی از افرادی که به همان مکان رانندگی می‌کنند کمک می‌کند مسیریابی و مسیرهای گام به گام را به این مقصد دریافت کنند. این نوآوری با ،وان دشوار “ارائه دستورالعمل های ناوبری به یک دستگاه از نظر دستگاه دیگر”، “ناوبری گروهی” را به کاربران Google Maps ارائه می دهد. ناوبری گروهی برای چندین نفر طراحی شده است که به یک مکان می روند اما از مکان های مختلف خارج می شوند.
در اینجا نحوه کار ممکن است. اولین راننده به مقصد ضربه می زند و سایر رانندگان را دعوت می کند تا به گروه بپیوندند. همه اعضای گروه باید طبق درخواست ثبت اختراع، اعضای گوگل باشند. نکته اصلی این است که همه افراد گروه مسیرهای شخصی شده را به یک مکان خواهند دید. زمان ،نی رسیدن (ETA) نیز برای همه اعضای گروه در دسترس خواهد بود، بنابراین اگر اولین نفری هستید که به مقصد می‌رسید، می‌تو،د ببینید که انتظار می‌رود بقیه مهمان چه زم، می‌رسند.

حتی بهتر از آن، Google Maps می‌تواند از شرایط ترافیکی به‌دست‌آمده از وسیله نقلیه اصلی استفاده کند تا دیگران را در مورد راهبندان، تصادفات و زم، که یک مسیر جایگزین لازم است برای جلوگیری از تاخیر زیاد، آگاه کند. وسیله نقلیه اصلی همچنین می تواند به دیگران اطلاعاتی در مورد محل پارک بدهد که به سایر اعضای گروه امکان می دهد قبل از رسیدن بدانند که ماشین های خود را کجا پارک کنند.

در نهایت، Google Maps می تواند تنظیمات سرعت را توصیه کند تا همه اعضای یک گروه به طور همزمان به مقصد برسند. درخواست ثبت اختراع همچنین پیشنهاد می کند که Google Maps می تواند یک برنامه چت صوتی اضافه کند که به اعضای یک گروه اجازه می دهد در طول سفر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. با توجه به اینکه در حال حاضر راه‌هایی وجود دارد که اعضای چنین گروهی می‌توانند در حین سفر به همان مقصد دائماً در تماس باشند، ممکن است گوگل این موضوع را به‌،وان امری فوری که نیاز به توسعه دارد ندید.

در حالی که هیچ تضمینی وجود ندارد که Google این ویژگی را به Google Maps اضافه کند، این یک افزونه عالی به برنامه به خصوص برای خانواده هایی است که هر سال در مک، برای تعطیلات رانندگی گرد هم می آیند. گوگل، مانند بسیاری از شرکت‌های فناوری دیگر، هر سال برای تعداد زیادی پتنت درخواست می‌کند در حالی که تنها درصد کمی از آنها به نوآوری واقعی تبدیل می‌شوند.

منبع: https://www.p،nearena.com/news/patent-application-s،ws-google-maps-feature-for-groups-driving-to-same-destination_id160149