داده ها نشان می دهد که تراشه های Tensor گوگل و تلفن های پیکسل در سه ماهه اول رقابتی نبودند

اطلاعات جالبی در داشبورد شرکت تحقیقاتی C،ys توسط GizChina مشاهده شده است. این داده ها تعداد واحدهای گوشی هوشمند ارسال شده در سه ماهه اول را بر اساس طراح پردازنده برنامه (AP) که انرژی هر تلفن را تامین می کند، و تعداد گوشی های هوشمند فروخته شده بر اساس درآمد تفکیک شده توسط طراح AP مورد استفاده برای تامین انرژی هر گوشی را نشان می دهد. . بر اساس محموله ها، برترین طراح تراشه گوشی های هوشمند در جهان در سه ماهه اول سال 2024 مدیاتک بود.

114 میلیون دستگاه گوشی هوشمند مجهز به مدیاتک در سه ماهه اول سال جاری به فروش رسید که 17 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می دهد. مدیاتک همچنین در سه ماهه اول سال گذشته رتبه اول را داشت. کوالکام بر اساس واحدهای عرضه شده در رتبه دوم قرار گرفت زیرا ۷۵ میلیون گوشی مجهز به پردازنده اسنپدراگون در دوره ژانویه تا مارس تحویل داده شد که ۱۱ درصد بیشتر از سه ماهه اول سال گذشته است.

مدیاتک در رتبه بندی میانگین درآمد گوشی های فروخته شده از برترین طراح تراشه به رتبه سوم سقوط کرد

تراشه‌های سری A اپل که در آیفون استفاده می‌شوند، با افت سالانه 16 درصدی در فروش طی سه ماهه اول، به دلیل تحویل 49 میلیون آیفون در سه ماهه اول، متضرر شدند. این امر اپل را در جایگاه سوم قرار داد و پس از آن طراح تراشه‌های بی‌سابقه چین UNISOC (که قبلاً Spreadt، Communications، Inc. بود) که تراشه‌هایش در 26 میلیون گوشی عرضه شده در سه ماهه اول یافت شد. Exynos APs سامسونگ در 18 میلیون گوشی در سه ماهه اول عرضه شد که 18 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد. برای مقام پنجم خوب بود.

پس از سامسونگ در جایگاه ششم، واحد HiSilicon هوآوی قرار داشت. هوآوی توسط ایالات متحده از دریافت تراشه های پیشرفته تولید شده توسط کارخانه های ریخته گری با استفاده از فناوری آمریکایی منع شده است. با وجود این محدودیت، بزرگترین کارخانه ریخته گری چین، SMIC، سال گذشته توانست تراشه 7 نانومتری Kirin 9000s 5G را برای خط Mate 60 هواوی بسازد. این اولین تراشه طراحی شده HiSilicon با 5G بود که پس از Kirin 9000 5G 2020 که برای هدایت خط Mate 40 استفاده شد، در دسترس هواوی قرار گرفت.
هواوی در سه ماهه اول سال جاری 8 میلیون گوشی مجهز به تراشه Kirin خود را روانه بازار کرد و از گوگل پیشی گرفت. با 2 میلیون تلفن پی،لی که در سه ماه اول سال 2023 ارسال شده بود، گوگل از ژانویه تا مارس 2024، 2 میلیون تلفن پی،ل مجهز به تنسور را تحویل داد.
مطمئناً رتبه‌بندی‌ها در بالا متفاوت به نظر می‌رسند، اگر آن را بر اساس درآمد تلفن‌های ارسال‌شده به جای تنها تعداد واحدهای تحویل‌شده، قرار دهیم. از آنجایی که چیپ‌ست‌های Dimensity مدیاتک برای تامین انرژی بیشتر گوشی‌های اندرویدی پایین‌رده استفاده می‌شوند، مدیاتک، پیشتاز وقتی به تعداد گوشی‌های عرضه‌شده نگاه می‌کنیم، بر اساس درآمد 114 میلیون گوشی حامل مدیاتک که در سه‌ماهه اول عرضه شده‌اند، به رتبه سوم سقوط می‌کند. گوشی‌هایی که از مدیاتک AP استفاده می‌کنند، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴، ۲۳ میلیارد دلار درآمد داشته‌اند که نسبت به سال گذشته ۱۹ درصد افزایش داشته است.
در حالی که میانگین قیمت یک گوشی مجهز به مدیاتک به طور متوسط ​​201.75 دلار است، قیمت آیفون به اپل کمک کرد تا بر اساس درآمد در جایگاه اول قرار گیرد. گوشی‌هایی که از تراشه‌های سری A اپل استفاده می‌کنند، معروف به آیفون، در سه ماهه اول 56 میلیارد دلار برای اپل ایجاد ،د که 6 درصد کمتر از سه ماهه اول سال 2023 است. میانگین قیمت هر آیفونی که اپل در سه ماهه اول سال جاری فروخت، 1142.86 دلار بود.

تراشه Tensor گوگل (و در نتیجه گوشی های پی،ل آن) در انتهای هر دو لیست قرار گرفت

تراشه های اسنپدراگون کوالکام را می توان در برخی از قیمت های گران قیمت یافت گوشی های اندروید و گوشی های فروخته شده در سه ماهه اول با تراشه های اسنپدراگون 37 میلیارد دلار در طول سه ماهه اول با قیمت متوسط ​​493.33 دلار برای هر گوشی فروخته شده از ژانویه تا مارس که دارای چیپست اسنپدراگون بود، به دست آوردند. به لطف مدل‌های سری Galaxy S24 که از Exynos 2400 AP استفاده می‌کنند، سامسونگ در رتبه‌بندی بر اساس درآمد به رتبه چهارم صعود کرد. درآمد ۹ میلیارد دلاری گوشی‌های هوشمند منتسب به گوشی‌های مجهز به اگزینوس که در سه ماهه اول فروخته شد، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۳ درصد افزایش داشت. میانگین قیمت یک گوشی گل،ی با Exynos AP در سه ماهه اول 500 دلار بود.

گوشی‌های هوآوی که در سه ماهه اول سال جاری با چیپست‌های Kirin HiSilicon فروخته شده‌اند، به قیمت 6 میلیارد دلار (میانگین قیمت 750 دلار) فروخته شده‌اند و واحد هوآوی را در جایگاه پنجم قرار می‌دهد. با افزایش سالانه 49 درصدی درآمد به 3 میلیارد دلار، گوشی های مجهز به SoC UNISOC با قیمت متوسط ​​115.38 دلار به فروش رسیدند.

گوگل با رتبه بندی درآمد دوباره در جایگاه هفتم قرار گرفت. مبلغ دلاری گوشی‌های پی،ل با استفاده از Tensor AP در سه ماهه اول به ۲ میلیارد دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۶ درصد رشد داشت. میانگین قیمت یک واحد پی،ل فروخته شده در سه ماهه اول 1000 دلار بود.

منبع: https://www.p،nearena.com/news/googles-tensor-chips-and-pixel-p،nes-not-compe،ive-q1_id158652