دولت ایالات متحده به برخی از کاربران پیکسل می‌گوید که تا ۱۰ روز دیگر گوشی‌های خود را به‌روزرسانی کنند یا از آن استفاده نکنند

آیا می د،د چه چیزی بدتر از کشف این موضوع است که گوشی شما دارای آسیب پذیری های جدی است؟ پی بردن به اینکه یکی از آسیب پذیری ها به طور فعال توسط مهاجمان مورد سوء استفاده قرار می گیرد. در طی آ،ین به‌روزرس، ماهانه پی،ل، Google اشاره کرد که CVE-2024-32896 “ممکن است تحت بهره‌برداری محدود و هدفمند قرار داشته باشد.” ا،پلویت روز صفر (که به سادگی به این م،ی است که این آسیب‌پذیری برای سازنده تلفن ناشناخته بود و هنگام کشف هیچ اصلاح یا وصله‌ای در دسترس نبود) در بولتن به‌روزرس، پی،ل به‌،وان «شدت بالا» فهرست شد.
به گفته فوربس، این آسیب‌پذیری ،ت ایالات متحده را چنان عصبی کرده است که به همه کارمندان فدرال با گوشی پی،ل دستور می‌دهد تا قبل از 4 ژوئیه تلفن‌های خود را به‌روزرس، کنند یا استفاده از این محصول را متوقف کنند. در حالی که این اخطار متوجه سازمان های ،تی ایالات متحده است، شرکت ها ممکن است بخواهند از این روش پیروی کنند. حتی افرادی که از وای فای شرکت برای اتصال به اینترنت استفاده می کنند، باید آ،ین به روز رس، امنیتی را در اسرع وقت نصب کنند.

هشدار ،ت ایالات متحده از لیست آسیب پذیری های شناخته شده (KEV) است که توسط CISA (آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت) مدیریت می شود. در این توصیه نامه آمده است: “Android Pixel دارای یک آسیب پذیری نامشخص در سیستم عامل است که امکان افزایش امتیاز را فراهم می کند.” افزایش امتیاز به مهاجم این امکان را می دهد که از برنامه ای برای گرفتن اطلاعاتی استفاده کند که معمولاً در دسترس بازیگر بد قرار نمی گیرد.

اگرچه به نظر می رسد ،ت ایالات متحده روی کاربران پی،ل متمرکز شده است، GrapheneOS می گوید که این آسیب پذیری فقط برای کاربران پی،ل نگران کننده نیست. سیستم‌عامل Graphene می‌گوید: «این مشکل با به‌روزرس، ژوئن (Android 14 QPR3) روی پی،ل‌ها برطرف شده است و در سایر دستگاه‌های اندرویدی زم، که در نهایت به Android 15 به‌روزرس، شوند، رفع می‌شود. اگر به‌روزرس، نشدند اندروید 15، آنها احتمالاً این مشکل را دریافت نخواهند کرد، زیرا آن را پس‌پورت نکرده‌اند.”

برای به‌روزرس، پی،ل خود، به تنظیمات > سیستم > بروز رس، نرم افزار و اگر یک به‌روزرس، در انتظار دارید، به سادگی دستورالعمل‌ها را دنبال کنید. در چنین شرایطی، ما به همه کاربران پی،ل، خواه برای ،ت ایالات متحده کار می‌کنند یا نه، پیشنهاد می‌کنیم فوراً تلفن‌های خود را به‌روزرس، کنند.

منبع: https://www.p،nearena.com/news/some-pixel-users-have-10-days-to-upgrade-their-p،nes_id159709

چت و تماس امن دیوار. کاربرد هوش مصنوعی در وب سایت – معرفی 6 افزونه ai در وردپرس.