سفارشات اسنپدراگون 8 نسل 4 هنوز ظاهر نشده است و سؤالاتی در مورد قیمت ایجاد می کند

برای ماه‌ها شنیده‌ایم که پردازنده برنامه Snapdragon 8 Gen 4 (AP) که انتظار می‌رود در زمان عرضه آن گوشی در اوایل سال آینده، گل،ی S25 Ultra را تامین کند، گران‌تر از Snapdragon 8 Gen 3 AP فعلی خواهد بود. گل،ی اس 24 اولترا. بخشی از آن به دلیل استفاده از هسته‌های سفارشی Oryon است که جایگزین هسته‌های CPU ARM که قبلاً استفاده می‌شدند. کوالکام باید قیمت های خود را افزایش دهد تا هزینه های توسعه هسته های سفارشی را جبران کند.

همین حالا گل،ی زد فولد 6 و گل،ی زد فلیپ 6 را برای پیش‌سفارش رزرو کنید!

اما از آنجایی که سازندگان هنوز تولید انبوه محصولاتی را که از اسنپدراگون 8 نسل 4 AP استفاده می‌کنند شروع نکرده‌اند، برای کوالکام غیرممکن است که تقاضا برای چیپست را بسنجد و بنابراین قیمت هر واحد آن را مح،ه کند. SoC تا ماه اکتبر که نشست سالانه Snapdragon برگزار می شود، رونمایی نخواهد شد. گزینه دیگری نیز وجود دارد که سازندگان تلفن ممکن است در نظر بگیرند زیرا مدیاتک دیمنسیتی 9400 در حال تبدیل شدن به رقیبی قدرتمند برای اسنپدراگون 8 نسل 4 است. اما تصور اینکه سامسونگ گل،ی اس 25 اولترا را با چیزی غیر از اسنپدراگون 8 نسل 4 تامین کند، دشوار است.

بر خلاف اسنپدراگون 8 نسل 3 SoC که بر روی گره 4 نانومتری کوالکام ساخته شده است، Snapdragon 8 Gen 4 SoC با استفاده از گره پردازشی 3 نانومتری نسل دوم TSMC (N3E) تولید خواهد شد که عملکرد و بهره وری انرژی سیلی، را در مقایسه با تراشه قبلی بهبود می بخشد. بیایید دوباره موضوع قیمت گذاری را مورد بحث قرار دهیم و این بار به نظرات ارائه شده توسط مینگ-چی کو، تحلیلگر پیش بینی TF International نگاهی خواهیم انداخت.

اما بدون هیچ نش، از تعداد سفارشاتی که کوالکام برای اسنپدراگون 8 نسل 4 دریافت خواهد کرد، طراح تراشه مستقر در سن دیگو نمی تواند به راحتی قیمتی را که برای AP جدید دریافت می کند مح،ه کند. Leaker Yogesh Brar ،ن تقریبی قیمت چیپست را بین 220 تا 240 دلار اعلام کرده است.

انتظار می‌رود سامسونگ به استراتژی چیپ‌ست دوگانه‌اش ادامه دهد که در آن گل،ی اس 25 و گل،ی اس 25 پ، از اگزینوس 2500 در همه بازارها به جز چین، ایالات متحده و کانادا استفاده می‌شود. در آن بازارها، مدل های فوق به اسنپدراگون 8 نسل 4 مجهز خواهند شد. این دومی همچنین در تمامی بازارها، گل،ی اس 25 اولترا را تامین می کند.

منبع: https://www.p،nearena.com/news/snapdragon-8-gen-4-orders-yet-to-surface_id160141