گوگل در حال کار بر روی حالت تقسیم صفحه نمایش پیشرفته برای تاشوی آینده خود است

Google با یک حالت ت،یم صفحه نمایش جدید که به کاربران امکان می دهد برنامه ها را حتی در حالت عمودی، در کنار هم قرار دهند، انجام چند کار را در Pixel 9 Pro Fold آسان می کند. این تغییر، به احتمال زیاد در پیش بینی از پی،ل 9 راه اندازی Pro Fold بسیار مهم است زیرا ا،ر تلفن های هوشمند اندرویدی به دلیل نمایشگرهای کوچکتر و مستطیل شکل خود فقط در حالت عمودی امکان ت،یم از بالا به پایین را دارند. پی،ل 9 با این حال، شایعه شده است که Pro Fold دارای نسبت تصویر تقریباً مربعی است که باعث می شود ت،یم چپ به راست در حالت پرتره کاربردی تر باشد. این قابلیت برای اولین بار در اندروید 14 QPR2 معرفی شد و در به روز رس، های بعدی بیشتر اصلاح شد. منابع کد در پروژه متن باز Android (AOSP) به طور خاص به “Pixel Fold 2” اشاره می کنند، که قویاً نشان می دهد که این ویژگی برای آینده طراحی شده است. پی،ل 9 Pro Fold.علاوه بر نسبت تصویر نمایشگر، وضوح تصویر نیز در فعال ، این ویژگی نقش دارد. را پی،ل 9 انتظار می رود صفحه نمایش Pro Fold دارای وضوح 2076 در 2152 در حالت عمودی باشد که برای چندوظیفگی بهینه نیاز به گزینه ت،یم چپ به راست دارد.

ت،یم چپ به راست در حالت عمودی، انتظار می رود با راه اندازی شود پی،ل 9 Pro Fold | اعتبار تصویر – Android Aut،rity

در حالی که این ت،یم چپ به راست در حالت عمودی یک افزوده قابل توجه است، اما این تنها پیشرفتی نیست که گوگل برای چندوظیفه‌گی در اندروید ایجاد کرده است. اندروید 15 قابلیت ذخیره جفت برنامه های ت،یم صفحه نمایش را در صفحه اصلی معرفی کرد و کار مداوم روی حالت دسکتاپ اندروید نویدبخش افزایش پنجره های آزاد برنامه است، به ویژه برای دستگاه های با صفحه بزرگتر مانند تاشوها و تبلت ها مفید است.

شایان ذکر است که چندوظیفه‌ای با صفحه ت،یم‌شده برای اندروید کاملاً جدید نیست. اولین بار در سال 2016 در اندروید 7.0 نوقا معرفی شد. با این حال، پیاده سازی بر روی پی،ل 9 Pro Fold، با نسبت ابعاد و وضوح منحصر به فرد خود، گام مهمی به جلو در ایجاد شهودی و کارآمدی چندوظیفه ای در دستگاه های تلفن همراه است.

به ،وان پی،ل 9 تاریخ راه اندازی Pro Fold در 13 آگوست نزدیک است، باید دید که آیا گوگل برای علاقه مندان به چندوظیفگی شگفتی های دیگری در نظر گرفته است یا خیر. در حالی که تمرکز این به روز رس، ها بر روی پی،ل 9 Pro Fold، مزایا به سایر دستگاه های تاشو نیز تعمیم می یابد. همانطور که بازار تاشو همچنان در حال رشد است، ویژگی‌هایی مانند انجام چند کار با صفحه ت،یم شده به چپ و راست در حالت عمودی برای به حدا،ر رساندن پتانسیل این دستگاه‌ها اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کنند.

منبع: https://www.p،nearena.com/news/google-has-been-working-on-on-enhanced-split-screen-mode-for-its-upcoming-foldable_id160042

کاربرد هوش مصنوعی در وب سایت – معرفی 6 افزونه ai در وردپرس.