7 گیاه آپارتمانی که از طریق برگ تکثیر میشوند + روش تکثیر

این گیاه میتواند بیتوجهی و نور کم را بهخوبی تحمل کند، اما در صورت خورده شدن برای گربهها، سگها و انسانها سمی است و میتواند التهابات پوستی و عوارض گوارشی در پی داشته باشد. این دو درخت همیشه سرقفلی هستند و توی زمستون تولید میوه های قرمز رنگ خوشه ای میکنن که خیلی خوشگل و زیبا میشود ، فرم جنگی مانندش که هرشاخه میره یه سمت ، خیلی زیبا میکنه حیاط رو پرنده ها توی زمستون از میوه هاش استفاده میکنند ، بسیار به سرما و یخبندون مقاوم هستند ، شیرخشت به فرم رونده هستش و توی پاییز و زمستون برگاش کلا قرمز میشن و خزون دیدنی داره ولی پیراکانتا فرم ایستاده و تیغ های وحشی ای داره. و هزینه های دریافت امتیازات آب و برق و گاز در هر منطقه بسیار متفاوت است که این بخش ها رو حتماً میباست در هزینه ها محاسبه کرد، خصوصاً که در سال گذشته بسیار افزایش قیمت هم داشتند.

گیاهان زینتی فضای آزاد

گیاه فیکوس (Ficous elastic) با قرار گرفتن در معرض نور غیر مستقیم، خاک مرطوب و هوای مرطوب یک درختچهی با وقار و باشکوه خواهد بود. این گیاه جذاب تحت نور کافی و غیرمستقیم خورشید و در خاکی با زهکشی عالی رشدی بینظیر خواهد داشت. در مرداد سال ۱۴۰۱ ادارهٔ فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری چهارمین دورهٔ این مراسم در نیمۀ دوم سال خبر داد. اگر تمام شرایط ایده آل برای گیاه زاموفیلیا فراهم باشد، گل های کرم رنگ و زیبا خواهد داد. بهترین و ایده آل ترین دما برای رشد گیاه زاموفیلیا در شب دمایی در حدود 20 تا 22 درجه و در روز حداکثر 29 درجه سانتیگراد است. بهترین و مناسب ترین دما در شب دمای 20 تا 22 درجه و در طول روز حداکثر 29 درجه ی سانتیگراد می باشد. این نخل دارای برگساقههای سبز رنگ است که روی شاخههای متعدد رشد میکنند.گاهی اوقات راضی نگه داشتن این نخل در داخل خانه امری دشوار به نظر میرسدو شاید برای افرادی که توانایی خوبی در نگهداری از گیاهان ندارند مناسب نباشد؛ چراکه فراهم کردن نور کافی، دمای مناسب و کوددهی صحیح از الزامات داشتن یک نخل پرشکوه سالم است و این گیاه در مورد شرایط نگهداری و محیطی کمی حساس است.

گیاهان زینتی غیر آپارتمانی

برگ انجیری یک گیاه آپارتمانی با برگهای شبکهای است که به محض قرار گرفتن در محیط، حال و هوای گرمسیری را تداعی میکند. محیطهای کشت قلمهها فاقد هر گونه ذخیره غذایی بوده و بدلیل آنکه فوقالعاده سبک هستند تخلخل زیادی دارند و نمیتوانند مواد غذایی را به مدت زیادی در خود نگه دارند. خاک آن را نیز همواره مرطوب نگه دارید. آبیاری را قطع کنید تا سطح خاک خشک شود. دلیل این مشکل آبیاری دیر هنگام است. بهعنوان نکته آخر در مورد لیکوآ گراندیس گفتنی است که این گیاه برای حیوانات خانگی سمی نیست.

گیاهان مناسب برای تراریوم یکی از دغدغه های اصلی افرادی است که به دنبال ساخت یک باغ شیشه ای کوچک در گوشه ای از منزل شان هستند. آیا شما هم به دنبال گیاهی برگ پهن هستید که روحی تازه به محیط ببخشد و ترکیب چشم نوازی در دکوراسیون داخلی خانه شما ایجاد کند؟ با وجود پهن بودن برگها، میتوانید آنها را در شکلهای مختلف هرس کرده و گیاه را مرتب نگه دارید. در این گونه ها، (Eupatorium purpureum, Monarda spp., گیاه زینتی کاج Solidago)هرس را کاملا از روی زمین انجام می دهند که در این حالت رشد جدید از پایه شروع می شود. از این گل ها در رنگ آمیزی مواد خوراکی نیز استفاده می شود . جنوبيها خيلي از اين استفاده ميکنند, بوعلي سينا معتقد است که خرفه حرارت و عطش و صفرا را رفع ميکند. محسن پویان در گفتوگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: خرفه گیاهی است که از ادوار قدیم در طب گیاهی مورد استفاده بوده و در متون قدیمی طب گیاهی ایران و عرب به نامهای تورک، بقله مبارکه، بقله فاطمه و بقله الزهرا آمده است.

گیاه آپارتمانی یا درخت پاچیرا (درخت پول) یا شاه بلوط گویانا با نام انگلیسی Guiana Chestnut و نام علمی Pachira aquatic از خانواده Malvaceae بومی مناطق گرم و مرطوب آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی و شرق آسیا (تایوان) است. بهترین مکان برای نگهداری این گیاه، پنجره ی جنوبی می باشد. تیمار فوق را بر حسب قدرت گیاه، فقط هر 5-7 سال یکبار اعمال می کنند. وقتی سر جای خود قرار می گیرد، خاک خشک را در اطراف نهال قرار می دهد تا آن لنگر بیاندازد.

گیاهان زینتی اصفهان

اگر دوست دارید این گیاه را داشته باشید، باید آن را بهصورت آنلاین و از مراکز حرفهای سفارش داده یا از یک کلکسیونر گیاهان آپارتمانی خریداری کنید. در آخر همانند پدرتان که مظهر ماندگاری و استواریست، شکوفه های این گیاهان تا مدت زیادی ماندگار هستند که پدر شما می تواند در اتاق کار، دفتر و حتی غار تنهاییش از آن ها نگهداری بکند و شما را با خود داشته باشد. هر برگ از این گیاه میتواند به طول 40 سانتیمتر و پهنای 30 سانتیمتر برسد و حدود 15-10 انشعاب کوچک پیدا کند. راهها و روشهاي مختلفي براي تأمين رطوبت گلخانهها وجود دارد كه عبارتست از: 1-آبياري 2-پاشيدن آب به سقف و كف و جدار گلخانه 3-كاربرد دستگاههاي بخار ساز. فیکوس الاستیکا در طبیعت اصلی خود میتواند تا ارتفاع 15 متر رشد کند، اما در داخل خانه ارتفاع چندانی پیدا نکرده و ابعاد کوچکتری دارد. اگر دیوار انتخابی شما، به میزان کافی نور دریافت می کند، کروتون می توان گزینه ی مناسبی باشد.

برای نگهداری از لیکوآ گراندیس نقطهای از منزل را انتخاب کنید که نور خورشید بهصورت کافی و غیرمستقیم به آن میتابد. برای نگهداری از کالاتیا اوربیفولیای آن را در مکانی قرار دهید که نور خورشید بهصورت غیرمستقیم به آن بتابد. اگر قصد نگهداری از گیاه گوش فیل در خانهتان را دارید آن را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید، زیرا در صورت خورده شدن اثرات سمی برای آنها خواهد داشت. چندانکه میدانیم کمبود آب موجب پژمردگی و خشک شدن گیاه شده و آب اضافی باعث پوسیدگی ریشه و از بین رفتن گیاه می شود، در صورتی که باغ شیشه ای در محیطی کاملاً بسته باشد و آب آن به حال تعادل در آید براي مدت زیادي احتیاج به آبیاري ندارد زیرا هواي داخل باغ شیشه ای رطوبت لازم را از خاك گرفته و آب جذب شده را از راه روزنه برگ به صورت بخار پس می دهد.

جهت تکثیر این گیاه چند روش مانند پاجوش، تقسیم ریزوم یا پیاز و قلمه زنی وجود دارد که ساده ترین آن کشت پاجوش می باشد. تقریباً در همه شهرستانهای استان باغ گردو وجود دارد، اما بیشترین میزان باغ گردوی استان در شهرستان پاوه قرار دارد. همه ی گیاهان این توانایی را دارند، ولی گیاهان و درختانی که دارای برگ های زبر و خشن هستند، 7 برابر بیشتر از برگ های صاف و نرم، سرب را جذب می کنند. یکی از محبوب ترین بازی های که در این زمینه ساخته شده بازی دوست داشتنی و هیجان انگیز اسامی گیاهان در جدول است. این گل را میتوانید در گلدانی کوچک بکارید و در معرض نور غیر مستقیم قرار دهید. فراموش نشود که ریشه های ارکیده باید همواره مورد بررسی قرار بگیرند. فقط فراموش نکنید که خاک آن باید در طول فصول رشد همواره مرطوب باشد؛ نهفقط سطح بلکه کل حجم خاک باید مرطوب باشد.

گیاه زینتی شمشاد

ضمن اینکه اگر زمان یا تخصص کافی برای رسیدگی به گیاه خود را ندارید، می توانید از خدمات باغبانی در تهران گُلسِتان (اعزام باغبان و گیاه پزشک به محل شما) استفاده کنید تا متخصصین ما با ابزار مورد نیاز شما در محل شما حضور یابند و خدماتی مانند تشخیص بیماری، علت عدم رشد، تعویض خاک و گلدان، سم پاشی، کوددهی و یا حتی کاشت و … اما تفاوتی که پاچیرا با شفلرا دارد، بدنه یا تنه گیاه است. کشور تایوان یکی از بزرگترین پرورش دهندگان پاچیرا در دنیاست که سالانه بخش مهمی از صادرات آن به این گیاه زینتی تعلق دارد. کاراته در برنامه المپیک، بازیهای جهانی، و بازیهای آسیایی قرار دارد.

گیاهان زینتی شفلرا

این گیاه به طور عمومی در خارج از خانه کاشته و نگهداری میشود، اما اگر نقطهای نورانی و درخشان در خانهتان دارید میتوانید موز را بهعنوان گیاهی آپارتمانی نیز نگهداری کنید. گوش فیل معمولا در خارج از خانه نگهداری میشود، اما میتواند به یک گیاه بزرگ و چشمگیر عالی برای داخل خانه نیز تبدیل شود. فیلودندرون زانادو هر چه بزرگتر میشود، تعداد گوشهها و انشعابات آن نیز بیشتر میشود. و اگر قلمه را از همان ابتدا در خاک کاشتهاید، میتوانید بعد از ریشه دواندن، آن را به گلدان جدیدی برای ادامهی رشد انتقال دهید. با بیرون زدن ریشه های های از زیر گلدان باید گلدان را عوض کنید.

گیاهان زینتی مقاوم به کم آبی

در ادامه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محلات در گفت و گو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به اینکه استان مرکزی به لحاظ تولید گل و گیاه زینتی در رتبه سوم کشور قرار دارد، اظهار داشت: امسال بیش از ۹۰ محموله از محصولات گلدانی و آپارتمانی شامل ۲۴ گونه مختلف گل و گیاه، به ارزش ۲۰ میلیون دلار از این شهرستان به کشورهای ترکیه، عراق، عمان و ترکمنستان صادر شده است. این وضعیت سبب تخریب زیرساختهای مرزی شد و تا فروپاشی حکومت بعث در ۹ آوریل ۲۰۰۳ (۲۰ فروردین ۱۳۸۲) ادامه داشت.

گیاهان زینتی گلدار

اگر قصد خرید گیاهان بزرگ آپارتمانی برای خانه خود را دارید، پیشنهاد میکنیم با این مطلب از وبلاگ گلفروشی اینترنتی گُلسِتان همراه شده و تا پایان مطلب همراه ما باشید. از بهترین گیاهان همیشه سبز که در تمام طول سال گلدهی دارند. این گیاه می تواند به خوبی گلدهی انجام دهد و اگر از آن به خوبی مراقبت کنید ، می توانید در طول سال از دیدن گل های کوچک و مینیاتوری اش لذت ببرید. میتوانید به راحتی با چند روش ساده برگهای گیاهان خود را برق بیاندازید و فیتونیا نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر جواب شما به این سوال بله است باید بگوییم که بهاینمنظور ما گیاهان آپارتمانی مختلفی را بررسی کردیم و به 13 گیاه پهن برگ محبوب و دوستداشتنی رسیدیم. یک روش دیگر این است که آن را در یک سینی پر از سنگریزه بگذارید و آب داخل سینی بریزید. دوام و سازگاری بالا این گیاه را محبوب و پرطرفدار کرده است.

برگهای این گیاه از گیاهان خانگی پهن برگ میتوانند تا 90 سانتیمتر رشد کند؛ البته میزان رشد برگها کاملا به گونه گیاه وابسته است. اگر نگهداری از گل های آپارتمانی برای شما کاری دشوار به نظر میرسد، پیشنهاد میکنیم از گیاهان مقاوم استفاده کنید. آرامشی که در تپه پیر لوتی استانبول تجربه خواهید کرد، گوش سپردن به صدای پرندگان و استفاده از هوای خنک و سالم این منطقه، دلیل کافی را برای رفتن به آنجا در اختیارتان میگذارد. در حالی که برخی از گیاهان هم زینتی و هم کاربردی هستند، مردم معمولاً از اصطلاح “گیاهان زینتی” برای اشاره به گیاهانی استفاده می­کنند که ارزشی فراتر از جذاب بودن ندارند، اگرچه بسیاری از مردم احساس می­کنند که این ارزش کافی است.

این نخل مینیاتوری در فضای باز، در نقاطی که مرکز دید است و در فضای بسته به صورت درختچه کاشته می شود. خاک گیاه کاکتوس بسیار سبک بوده و برای این گیاه هم بسیار مناسب می باشد. این گیاه مثل بعضی از کاکتوس آب را ذخیره کرده و به روش CAM فتوسنتز می کند، به این معنا که در طول روز منافذ گیاه بسته شده و در شب دی اکسید کربن را جذب می کند. نخل پرشکوه نیز مثل درخت موز از جمله گیاهان پهن برگ خانگی است که برای گربهها، سگها و حیوانات بیخطر است. با کمک این گیاهان در هر شرایطی میتوانید خانه خود را به یک جنگل آپارتمانی تبدیل کنید!

کنگره گل و گیاهان زینتی

اگر قصد دارید با قرار دادن یک گیاه در منزل خود به باز شدن دریچه های ثروت کمک کنید ، پس کراسولا را فراموش نکنید. راندمان مصرف آب ۹۰ در صد است و چون قطره چکانها در کنار بوته یا ساقه گیاه قرار میگیرند امکان رشد و توسعه علفهای هرز از بین میرود. این بدان معنی است که به طور معمول از تولید مثل غیرجنسی یا رویشی برای تکثیر این نوع گیاه به صورت تجاری استفاده می شود. فیلودندرون گلوریوزوم (گلوریوسوم) یک نوع فیلودندرون برگ پهن است. درخت موز بهعلت داشتن برگهای پهن و گرمسیری خود معروف است. بهعنوان یکی از گیاهان پهن برگ آپارتمانی اندازه فیکوس لیراتا بهعلت کاشته شدن در گلدان و هرس شدن کوچکتر از حالت عادی خواهد بود. کود مخصوص گیاهان آپارتمانی برای این گیاه مفید است و میتوانید آن را از گل فروشیها تهیه کنید. ضمن اینکه این نکته را نیز درنظر داشته باشید که فیکوس الاستیکا در صورت خورده شدن توسط گربهها، سگها یا انسانها سمیت کمی خواهد داشت.

گیاهان زینتی قرمز