Google TV به زودی با ویژگی جدید به کاربران کمک می‌کند تا مکان‌های کنترل از راه دور نابجا را پیدا کنند

در کنفرانس اخیر توسعه دهندگان Google I/O، گوگل از آ،ین نسخه اندروید تی وی، اندروید 14 برای تلویزیون رونمایی کرد. این به‌روزرس، در دستگاه‌های Google TV جدید در دسترس خواهد بود و توسعه‌دهندگان به یک شبیه‌ساز به‌روز دسترسی دارند تا برای انتشار آماده شوند. همانطور که توسط Android Aut،rity گزارش شده است، با نگاهی دقیق تر به این به روز رس،، اشاره ای به یک ویژگی بسیار مورد انتظار مشاهده شد: “Remote my remote” را پیدا کنید. ناامیدی از جستجوی یک کنترل از راه دور گم شده برای بسیاری آشناست و راه حل گوگل نویدبخش کاهش این مشکل رایج است. در واقع، جعبه استریم Onn Google TV 4K Pro توسط Walmart که به تازگی راه اندازی شده است، کاربران اولیه را با گنجاندن این ویژگی شگفت زده کرد. یک دکمه در جلوی جعبه یک بوق صوتی و چراغ LED چشمک زن روی کنترل از راه دور ایجاد می کند و به کاربران کمک می کند تا در محدوده 30 فوتی آن را پیدا کنند.

کنترل از راه دور Onn Google TV 4K Pro Walmart با ویژگی «Find my remote» فعال | منبع: AFTVnews
در ابتدا مشخص نبود که آیا این ویژگی به دستگاه Walmart محدود می شود یا خیر. با این حال، حفاری بیشتر در از اندروید 14 برای ساخت شبیه ساز تلویزیون نشان می دهد که این ویژگی بخشی از خود پلتفرم Google TV است. رشته‌های کد موجود در شبیه‌ساز با عملکرد ریموت یاب Walmart مطابقت دارد، که نشان می‌دهد Onn Google TV 4K Pro به سادگی از ویژگی جدید Google TV استفاده می‌کند. در حالی که ویژگی “Find my remote” یک توسعه امیدوارکننده است، مهم است که توجه داشته باشید که فقط با کنترل از راه دور Google TV خاص سازگار خواهد بود. مدل های دقیقی که از این ویژگی پشتیب، می کنند هنوز فاش نشده است. با این حال، انتظار می‌رود که ریموت‌ها به یک بلندگو برای انتشار صدای یاب و احتمالاً یک LED برای کمک بصری نیاز داشته باشند. این ریموت‌ها همچنین به برنامه‌ریزی نیاز دارند تا صدا و/یا چراغ چشمک زن بر اساس دستور فعال شود. برخی از ریموت های موجود ممکن است این عملکرد را از طریق به روز رس، سیستم عامل به دست آورند، اما این تضمین نمی شود.

برای دستگاه‌های Google TV موجود، به‌روزرس،‌های نرم‌افزاری احتمالاً برای فعال ، ویژگی «پیدا ، کنترل از راه دور» ضروری است. در حالی که دستگاه های جدید حمل و نقل با اندروید 14 برای تلویزیون‌ها باید این ویژگی از پیش نصب شده باشد، بسیاری از دستگاه‌های قدیمی‌تر دارای Android 12 برای تلویزیون‌ها ممکن است برای دسترسی به این قابلیت به به‌روزرس، نیاز داشته باشند.

پس از ارائه این ویژگی، طبق گزارش ها، کاربران می توانند با فشار دادن یک دکمه در خود دستگاه تلویزیون گوگل یا از طریق صفحه تنظیمات به آن دسترسی داشته باشند. انتظار می‌رود این ویژگی راحت با آسان‌تر ، مکان‌یابی ریموت‌های نابجا و جلوگیری از ناامیدی در جستجوی آنها، تجربه کاربر را بهبود بخشد، به‌ویژه زم، که مستعد لغزش بین بالشتک‌های مبل هستند.

منبع: https://www.p،nearena.com/news/google-tv-will-soon-help-users-locate-misplaced-remotes-with-new-feature_id158584