iOS و AI: هر آنچه که باید بدانید

WWDC با یک سخنر، کلیدی آغاز می‌شود و نگاهی گذرا به سیستم‌عامل‌های آینده محصولات اپل به ما می‌دهد، و امسال نیز تفاوتی ندارد.

هوش مصنوعی در حال حاضر کلید واژه فناوری است و اپل در حال غواصی است. در WWDC 2024 امروز، غول فناوری کوپرتینویی از iOS 18 جدید و برخی به‌روزرس،‌های جدید هوش مصنوعی در تمامی نرم‌افزارهای اصلی خود خبر داد و آن را Apple Intelligence نامید.

پس از سخنر، اصلی، توسعه دهندگان برای آزمایش برنامه های خود به یک نسخه بتا دسترسی پیدا می کنند. همانطور که برای ما کاربران عادی، می‌تو،م iDevices خود را برای دریافت نسخه‌های بتا عمومی پس از انتشار ثبت نام کنیم.

نسخه کامل iOS معمولا در ماه سپتامبر در کنار آ،ین آیفون عرضه می شود. بنابراین، امسال، ما پیش بینی می کنیم iOS 18به همراه ویژگی های هوش مصنوعی جدید خود، در کنار سری آیفون 16 عرضه می شود.

بنابراین، اپل جادوی هوش مصنوعی خود را کجا پاشیده است؟

خوب، تقریباً در همه جای نرم افزار آن. اما اضافه شدن هوش مصنوعی در iOS 18 این را به بزرگ‌ترین به‌روزرس، نرم‌افزاری که در سال‌های اخیر دیده‌ایم تبدیل کنید. و در حالی که اپل در حال گسترش هوش مصنوعی در سراسر سیستم عامل های خود است، سیری مهمترین نقطه برجسته است.

سیری

اپل سیری را با استفاده از مدل‌های زبان بزرگ تغییر داده است تا آن را هوشمندتر و پاسخگوتر به پرسش‌های کاربران کند. سیری جدید اکنون می‌تواند اقداماتی را در برنامه‌های خود اپل انجام دهد و این دستیار را نسبت به گذشته توانمندتر می‌کند.

سیری جدید با صدایی طبیعی‌تر و معمولی‌تر احساس می‌شود. با در نظر گرفتن رویدادها، مکان‌ها، تاریخ‌ها، افراد و شرکت‌ها، می‌تواند بیشتر از قبل انجام دهد. در اصل، سیری از اطلاعات شما برای ارائه نتایج بهتر استفاده می کند. به ،وان مثال، می تو،د به سیری بگویید گواهینامه رانندگی شما را پیدا کند و دستیار دیجیتال آن را از P،tos خارج می کند.

سیری بازی خود را با چند ترفند جدید و مفید تقویت می کند. تصور کنید بتو،د به Siri بگویید یک سند را باز کند، یک فایل را جابجا کند، یک ایمیل را حذف کند، یک ع، را ویرایش کند، یا خلاصه ای سریع از پیام ها، اعلان ها و مقالات خود را به شما ارائه دهد. این همان راحتی است که اپل با سیری به روز شده به ارمغان می آورد.

با این حال، هر چقدر هم که همه اینها هیجان انگیز به نظر می رسد، باید کمی صبر کنیم. تجربه جدید سیری قرار است با اولین نسخه عرضه شود iOS 18 و برخی از ویژگی های جدید به تدریج در سال آینده عرضه خواهند شد.

برنامه ها و خدمات

اپل در حال پاشیدن جادوی هوش مصنوعی به تعداد زیادی از برنامه‌های خود است و در اینجا خلاصه‌ای از ویژگی‌های هوش مصنوعی جدید است که این شرکت در طول این رویداد فاش کرد:

 • سافاری: Safari با قابلیت جستجوی هوشمند که از هوش مصنوعی برای برجسته ، موضوعات و عبارات کلیدی در صفحات وب استفاده می‌کند و خلاصه‌ای دقیق ارائه می‌کند، هوشمندتر می‌شود. و یک ابزار مفید جدید به نام Web Eraser برای مخفی ، ،مت های مزاحم صفحات وب که مدام ظاهر می شوند وجود دارد.
 • پیام ها: در برنامه پیام‌ها، برای مجموعه‌ای از ویژگی‌های کاربردی هوش مصنوعی آماده شوید. اکنون، پاسخ‌های پیشنهادی بهتری دریافت خواهید کرد که توسط هوش مصنوعی برای پاسخ‌دهی سریع به متن‌های دریافتی ارائه می‌شوند. به‌علاوه، سیری با خلاصه‌سازی پیام‌های طول،، بازی خود را تقویت می‌کند و به راحتی به مکالمات پی می‌برد. همچنین یک ویژگی ایموجی جدید نیز منتشر می شود. کاربران می توانند بر اساس پیام های خود ایموجی بسازند. این ایموجی ها توسط هوش مصنوعی ساخته خواهند شد و کاملا اورجینال خواهند بود و از مجموعه ایموجی های معمولی نیستند.
 • پست الکترونیکی: برنامه Mail با ویژگی جدید Smart Replies بهبود یافته است که پیشنهاداتی برای پاسخ‌های سریع به ایمیل‌های دریافتی ارائه می‌دهد. در کنار آن، پیشرفت هایی در عملکرد جستجو و گزینه ای برای خلاصه ، موضوعات طول، ایمیل وجود دارد. Mail با دسته‌بندی خودکار پیام‌های دریافتی، تغییری نکرده است. و همچنین می تو،د از ویژگی جدید Rewrite برای دریافت پیش نویس های مختلف متن خود با تغییر لحن و سبک ایمیل خود استفاده کنید.
 • ع، ها: در برنامه P،tos، یک ویژگی جدید مبتنی بر هوش مصنوعی وجود دارد که به کاربران اجازه می دهد اشیاء ناخواسته را از تصاویر خود حذف کنند. به‌علاوه، جستجوی ع،‌ها و ویدیوها، درک درخواست‌های پیچیده‌تر را آسان‌تر می‌کند. همچنین می‌تو،د با تایپ توضیحات و اجازه دادن به Apple Intelligence کار تبدیل ع،‌های شما به فیلم را ایجاد کنید.
 • اپل موزیک: برنامه موسیقی نیز برخی از پیشرفت‌های هوش مصنوعی را دریافت می‌کند. در حال حاضر، این برنامه لیست های پخش خودکار تولید شده توسط هوش مصنوعی را ارائه می دهد. به علاوه، انتقال آهنگ نرم‌تر با مدت زمان ضربدری قابل تنظیم در ،یب وجود دارد.
 • یادداشت: با آ،ین به‌روزرس،‌های هوش مصنوعی، Notes به شما امکان می‌دهد یادداشت‌های صوتی را مستقیماً در برنامه ضبط کنید، همراه با ویژگی رونوشت. نمادهای ریاضی برای گنجاندن طیف وسیع تری از معادلات بهبود یافته اند و این برنامه همچنین خلاصه هایی از نکات کلیدی را در یادداشت ها و ضبط های صوتی ایجاد شده توسط هوش مصنوعی ارائه می دهد.
 • یادداشت های صوتی: شبیه به برنامه یادداشت ها، برنامه یادداشت های صوتی اکنون رونوشت ها و خلاصه هایی را برای محتوای ضبط شده ارائه می دهد.
 • اطلاعیه: هوش مصنوعی خلاصه ای از مهم ترین و مرتبط ترین اطلاعات را دریافت می کند.
 • برنامه جدید Image Playground: با کمک هوش مصنوعی می تو،د هر تعداد تصویری که می خواهید ایجاد کنید. همچنین در پیام‌ها و برنامه‌های داخلی بیشتر ادغام شده است.

کدام دستگاه ها آ،ین ویژگی های هوش مصنوعی را دریافت خواهند کرد؟

iOS 18 با تمام آیفون‌هایی که از iOS 17 پشتیب، می‌کنند، سازگار است، از جمله:
 • سری آیفون 15
 • سری آیفون 14
 • سری آیفون 13
 • سری آیفون 12
 • سری آیفون 11
 • آیفون XR
 • آیفون XS
با این حال، برخی از قابلیت‌های هوش مصنوعی روی دستگاه ممکن است منحصر به مدل‌های iP،ne 15 Pro و جدیدتر باشد. به محض اینکه اطلاعات بیشتری در مورد آن داشتیم شما را در جریان قرار خواهیم داد iOS 18 سازگاری

حریم خصوصی و امنیت

که در iOS 18برخی از ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی مستقیماً روی دستگاه شما کار می‌کنند، بنابراین برای پردازش به سرورهای ابری متکی نخواهند بود، به این م،ی که داده‌های شما در آیفون شما باقی می‌ماند. با این حال، سایر ویژگی‌ها روی سرورها کار خواهند کرد، اما اپل می‌گوید که شما کنترل داده‌های خود را در دست دارید و می‌تو،د انتخاب کنید که کجا آن‌ها را ذخیره کنید.

اپل معمولاً ابتدا تمام ویژگی‌های خود را در نسخه بتا قرار می‌دهد، بنابراین می‌توانند قبل از رسمی ، آن‌ها را به‌طور کامل آزمایش کنند. ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی همگی انتخابی هستند، اگر نمی‌خواهید از هوش مصنوعی استفاده کنید، این گزینه را دارید.

چه چیزی همه اینها را ممکن می کند؟

اپل با OpenAI قراردادی برای گنجاندن ChatGPT در iOS 18 منعقد کرده است. اپل به جای توسعه ربات چت خود، فعلا این ادغام را انتخاب کرده است. کاربران iOS 18 و iPadOS 18 این گزینه را خواهند داشت که ChatGPT را فعال کنند یا نه. همچنین اگر بخواهید از آن استفاده کنید رایگان خواهد بود و نیازی به ساخت اکانت ندارید.

منبع: https://www.p،nearena.com/news/ios-and-ai-everything-you-need-to-know_id159235

کتاب شیمی مواد غذایی.