Oppo Air Glass 3: عینک هوشمند مجهز به هوش مصنوعی با دستیار GPT، AR، تماس صوتی و موارد دیگر

Oppo به تازگی از جدیدترین عینک واقعیت توسعه یافته خود رونمایی کرده است – Oppo Air Gl، 3 یک نمونه اولیه است که به نظر می رسد یک مجموعه “معمولی” از عینک است اما دارای مجموعه ای از ویژگی های هوشمند است (که ظاهراً روی آنها بیشتر کار شده است).

باشه پس چیه؟

در بیرون، این مجموعه ای از عینک ها در اندازه نسبتاً منظم با اپتیک شفاف است. با این حال، هر یک از این لنزها می توانند تصاویر رنگی را به شما نشان دهند و Oppo این عینک را سبک ترین عینک AR دوچشمی جهان می نامد. وزن آنها حدود 50 گرم (1.76 اونس) است و با در نظر گرفتن راحتی و استفاده در تمام روز طراحی شده اند.

Oppo پیشرفت‌های فنی زیادی را برای نازک ، قاب و ارائه یک تجربه خوب با نمایشگرهای اپتیکال نازک انجام داده است. موجبرهای رزینی برای تصویربرداری تنها 0.88 میلی‌متر ضخامت دارند و داده‌های تصویر را از پروژکتورهای MicroLED کوچک که می‌توانند تا 1000 نیت روشنایی در هر چشم ارائه دهند، حمل می‌کنند. این عینک دارای ضریب ش،ت 1.70 – بسیار نزدیک به ضریب 1.5 شیشه – است که به م،ی کاهش اثرات رنگین کمان در هنگام برخورد نور بیرون است.

Oppo Air Gl، 3 با بلند،ایی در فریم عرضه می شود که برای تماس و همچنین تعامل با اپلیکیشن ها طراحی شده است. برای بهبود حریم خصوصی و کیفیت تجربه کاربر، Oppo از چیزی که آن را “فناوری میدان صوتی مع،” می نامد استفاده می کند – ظاهراً افراد نزدیک شما نباید قادر به شنیدن صدای بلند،ای Gl، 3 باشند. فقط گوش با وجود این، Oppo ادعا می کند که کیفیت صدا برای شنونده غنی و عمیق است.

برای عملکرد، نمونه اولیه Oppo Air Gl، 3 باید با یک تلفن مدرن Oppo با ColorOS 13 یا بالاتر جفت شود. کنترل عینک از طریق پدهای لمسی روی فریم ها انجام می شود.

دستیار صوتی Oppo و عملکردها

مهمترین چیز جدید در اینجا یک دستیار صوتی کاملاً جدید هوش مصنوعی است که بر روی مدل زبان بزرگ AndesGPT خود Oppo کار می کند. هوش مصنوعی روی عینک نیست – برای تعامل با آن باید با اپلیکیشن موجود در گوشی هوشمند جفت شوید (همچنین، در حال حاضر فقط در چین موجود است). گفته می‌شود که AndesGPT در جستجوی اطلاعات و جمع‌آوری پرسش‌ها برای کارهای کمی پیچیده‌تر، مانند تهیه برنامه‌های سفر، مؤثر است.

در مورد عملکردها، Oppo Air Gl، 3 در حال حاضر اصول اولیه تماس های صوتی، پخش موسیقی و مرور تصاویر رنگی را پوشش می دهد. Oppo قصد دارد در نسخه‌های بعدی، تله پرومتر، ناوبری، تایمر، ترجمه و اطلاعات سلامتی و تن، اندام را اضافه کند.

واضح است که اوپو قصد دارد قبل از عرضه چیزی شبیه به این یا تکامل این محصول، چند نمونه اولیه دیگر را بررسی کند. نمونه اولیه Air Gl، 2 دو سال پیش به نمایش گذاشته شد و پیشرفت تاکنون ثابت بوده است. اوپو همچنین اخیراً یک مرکز هوش مصنوعی راه اندازی کرده است که – در میان چیزهای دیگر – به دنبال راه هایی برای ادغام هوش مصنوعی با AR و XR در آینده است.

بنابراین، ما هیچ تاریخ راه اندازی یا حتی پنجره ای نداریم. در حال حاضر، این یک اثبات مفهومی و نمایشی از کارهای مهندسی اوپو در پشت صحنه است.

منبع: https://www.p،nearena.com/news/oppo-air-gl،-3-prototype-mwc-2024_id155677

Advantages of overseas domestic helper.