Pinch valve کاریز صنعت تهران | kasrasaran

در مرحله بعد، با استفاده از دستگاه کنترل، مقدار دلخواهی از جریان هوا را تنظیم کرده و با کمک پینچ ولو، جریان هوا را به‌صورت دائمی یا موقتی متوقف می‌کنیم. تحقیقات نشان می دهد که پینچ ولو می تواند در مواردی که جریان گاز یا مایع در سیستم حفاری بسیار بالاست، بسیار موثر باشد. همچنین، با هدف بهبود کارایی پینچ ولو، شرکت های حفاری سعی دارند نوعی پیشرفته تر از این ابزار را توسعه دهند.

فواید و معایب استفاده از پینچ ولوها

باز و بسته کردن شیرهای توپی بزرگ به نیروی قابل توجهی نیاز دارد. در این موارد، از عملگرهای چرخشی و فلکه برای باز و بسته کردن ولو استفاده می‌شود. یکی از امکانات مهم پینچ ولو توانایی بزرگنمایی و کوچک نمودن تصاویر با دو انگشت است. این امکان به کاربر اجازه می دهد تا برای مشاهده تصاویر با جزییات بیشتر، آن ها را بزرگ نماید. همچنین در صورت نیاز به مشاهده سریعتر تصاویر، کاربر می تواند آن ها را کوچک نماید.

پینچ ولو خطی است یا دوار؟

شیر با چرخش یک چهارم در زاویه 0 درجه به طور کامل بسته و در زاویه 90 درجه به طور کامل باز می‌شود. سرعت تغییر وضعیت ولو با حرکت دورانی بسیار بیشتر از ولو با حرکت خطی است. از پرکاربردترین انواع شیرهای دورانی می‌توان به شیر توپی، شیر سماوری، شیر پروانه ای و شیر یک طرفه اشاره کرد. در برخی از تقسیم‌بندی‌ها، شیرهای دورانی با شیرهای 90 درجه‌ای در دو گروه مجزا قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، شیرهای پروانه‌ای از انواع ولو دورانی و یک چهارم در نظر گرفته می‌شوند. در صورتی که شیرهای دارای دیسک لولایی (مانند شیر یک طرفه)، فقط در گروه شیرهای دورانی قرار می‌گیرند.

  • در بخش‌های قبلی به معرفی شناخته‌شده‌ترین و پرکاربردترین انواع شیرآلات مورد استفاده در سیستم‌های پایپینگ پرداختیم.
  • پینچ ولو، به عنوان یکی از راه‌حل‌های مورد استفاده در صنعت هواپیمایی، به منظور کنترل جریان سیالات به کار می‌رود.
  • با قرار دادن عملگر این شیر بر روی وضعیت‌های مختلف می‌توان آب عبوری از سیستم لوله‌کشی را به سمت محل فیلتر (تصفیه) یا فاضلاب (تخلیه) هدایت کرد.
  • پینچ ولو جریان سیال را با باریک کردن منفذه عبور الاستیکی قطع می کند.

این شیرآلات صنعتی دارای حرکت چرخشی بوده و برای قطع و وصل و کنترل کاربرد دارند. عنصر کنترل جریان در این شیرها یک صفحۀ دیسک است که دارای محور، برای قرار گیری در زاویه‌ای خاص به منظور کنترل میزان جریان به جوایز کار می‌روند. یک چرخش 90 ° محور این شیر، باعث تغییر وضعیت از حالت بسته به حالت باز می‌شود.

شیر توپی – بال ولو ( Ball Valve )

Pinch valve کاریز صنعت تهران | kasrasaran

در شیر یکطرفه ( check valve ) سوئینگ، دیسک یا عنصر بسته شدن در اطراف نقطه ای که به آن متصل است، تغییر می کند. به همین دلیل، این ولو اغلب در صنایع غذایی، پروژه های عمرانی و کارخانه های داروسازی مورد استفاده قرار می گیرد. ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.