AT&T بابت قطعی برق عذرخواهی می‌کند، اگرچه حمله سایبری هنوز به طور قطعی رد نشده است

شکی نیست که خبر بزرگ روز، قطعی بود که AT&T را در اوایل صبح روز پنجشنبه از کار انداخت. مش،ین MVNO که از شبکه AT&T برای ارائه خدمات استفاده می‌کنند، مانند کریکت، نیز مجبور شدند با قطع بزرگ بی‌سیم در سال 2024 دست و پنجه نرم کنند. در حالی که Verizon و T-Mobile اظهار داشتند که شبکه‌های آنها فعال بوده و هرگز قطع نشده است، مش،ان این جفت قادر به اتصال به دوستان و خانواده با استفاده از AT&T نبودند. این توهم را ایجاد کرد که هر سه حامل اصلی خارج شده اند.
مصرف کنندگان آنقدر نگران بودند که قادر به برقراری تماس با 911 نبودند که یکی از اداره های پلیس مملو از تماس های ،، بود که فقط برای دیدن اینکه آیا می توانند به پلیس وصل شوند یا خیر. و در پس ذهن همه این نگر، وجود داشت که یک حمله سایبری باعث این حادثه شده است. برخی از ،ت‌های محلی به دلیل قطعی AT&T با اختلالاتی مواجه شدند و NYPD گفت که نمی‌تواند با گوشی‌های متصل به AT&T تماس بگیرد یا ایمیل بخواند، مگر اینکه به سیگنال Wi-Fi متصل باشد.
AT&T اوایل عصر امروز یک به‌روزرس، منتشر کرد که در آن گفت: “بر اساس بررسی اولیه ما، ما معتقدیم که قطعی امروز ناشی از اعمال و اجرای یک فرآیند نادرست است که در حال گسترش شبکه خود بودیم، نه یک حمله سایبری. ما به کار خود ادامه می‌دهیم. ارزیابی ما از قطعی برق امروز برای اطمینان از ارائه خدماتی که مشتریان ما سزاوار آن هستند.”

در حالی که به نظر می رسد بی،ه AT&T این احتمال را که قطعی ناشی از یک حمله سایبری بوده است را رد می کند، نمی گوییم که رد این احتمال توسط AT&T یک بی،ه بسیار قوی بود. FCC بعدازظهر پنجشنبه بی،ه خود را بیان کرد و گفت: “ما از قطعی های بی سیم گزارش شده مطلع هستیم و اداره امنیت عمومی و امنیت داخلی ما به طور فعال در حال بررسی است. ما با AT&T و مقامات ایمنی عمومی از جمله FirstNet و همچنین در تماس هستیم. سایر ارائه دهندگان.”

اف‌بی‌آی گفت که با AT&T در تماس است و «اگر از هرگونه فعالیت م،ب مطلع شویم، مطابق آن پاسخ خواهیم داد». و جان کربی سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید نیز 2 سنت خود را به رینگ انداخت. کربی در مورد علت قطع برق اظهار داشت: “نکته اصلی این است که ما همه پاسخ ها را برای آن نداریم. بنابراین ما بسیار سخت کار می کنیم تا ببینیم آیا می تو،م به حقیقت اصلی دقیقاً آنچه اتفاق افتاده است برسیم یا خیر. “

یکی از مقامات صنعت به CNN گفت که مشکل مربوط به فرآیندی است که به ،وان “همتاسازی” شناخته می شود، یا نحوه انتقال تماس ها از یک شبکه به شبکه دیگر. با این حال، نگر، آرامی وجود دارد که یک حمله سایبری ریشه قطعی امروز بوده است. ممکن است چند روز پیش از آن باشد که مقامات امنیتی ایالات متحده به طور مطلق و قطعی آن را رد کنند.

این قطعی همچنین باعث شد که سهام AT&T در روز پنجشنبه با افت 41 سنت یا 2.41 درصدی به 16.59 دلار کاهش یابد، حتی در حالی که بقیه بازار به بالاترین حد خود رسیده است.

این یک شروع ناراحت کننده برای روز بود و فقط نشان می دهد که یک تلفن هوشمند متصل چقدر در شیوه زندگی ما اهمیت پیدا کرده است.

منبع: https://www.p،nearena.com/news/at-t-apologizes-for-outage_id155625

Overseas domestic helper.