تاثیر بازاریابی دیجیتال بر کسبوکار

در اینجا فرق نمیکند کاربر از چه دستگاه و سیستم عاملی استفاده میکند. البته سئو به تنهایی موفقیت در کسب و کار را تضمین نمیکند. محتوای با کیفیت حرف اول را در موفقیت میزند. مشتری حرف اول را میزند. سئو باید با محتوای با کیفیت همراه باشد تا به مشتری تجربه خوبی از بازدید سایت شما بدهد. در این مرحله لید شما آماده تبدیل به مشتری وفادار است و نشان دهنده آن است که مشتری به انتهای قیف بازاریابی شما رسیده. شفاف و صریح بودن فیلمها شاید از جمله دلایلی باشند که مخاطب آن را انتخاب میکند. نوشتن و قرار دادن محتوا در سایت به گونهای که تبادل اطلاعات با موتورهای جستجو به طور کامل و صریح انجام شود.

از طرف دیگر، فرآیند جذب لینکها هم عوض شده است. و هدف نهایی آن جذب بازدیدکنندگان جدید به سایت میباشد. سئو روشی برای کمک به سایت است تا مردم و موتورهای جستجو بتوانند به راحتی آن را پیدا کنند. دیجیتال مارکتینگ زمینهای را فراهم میکند تا برندهای کوچک و تازهکار بتوانند با خلاقیت و تولید محتوای باکیفیت به رقابت با رقیبهای بزرگ بپردارند و حتی عملکرد بهتری نیز داشته باشند. ولی مسائل دیگری نیز به سئو اضافه شده است. ولی شرکتها زمان زیادی را به کار بر روی محتوا و لینکها اختصاص نمیدهند. اگر علاوه بر آن روابط آنلاین خود را بالا ببرید، قدرت شما در رقابت افزایش مییابد. ولی در عمل موقع کار بر روی سئو به موتورهای جستجو و بالا رفتن رتبه سایت در نتایج جستجو توجه زیای میشود. این کار به نظر ساده است، ولی اصلا آسان نیست.

همه ما امروزه حداقل از یک شبکه اجتماعی برای ارتباطات با یکدیگر و دریافت آخرین اطلاعات و اخبار استفاده می کنیم. همه اینها باعث شده که امروزه سئو بیش از پیش جذاب باشد. هر چند که این معیار تاثیر قابل توجهی بر روی کسب و کار شما دارد. اگر بخواهید تجارت خود را جهانی کنید، باید بر روی سئو در زبانها و فرهنگهای مختلف کار کنید. اگر در تولید محتوا باید و نبایدهای سئو رعایت شود، رنکینگ سایت در موتورهای جستجو بالا رفته و باعث رونق تجارت میشود. یک بخش ویژه از بازاریابی است که تلاش میکند توجه کاربران به سایت بالا برود و حجم بازدیدکنندگان از سایت را، حتی اگر موتور جستجوگری در کار نباشد، افزایش دهد. شما می توانید با استفاده از ابزار سایت Ahrefs حجم جستجوی مربوط به کلمه کلیدی را استخراج کنید.

و فقط یک متخصص بومی میتواند کلیدواژههای مناسب در آن زبان را که به کار شما مربوط میشود، تشخیص دهد. اهمیت روز افزون سئو نشان میدهد که این حوزه میتواند در بازاریابی مدرن نقش محوری داشته باشد. تکنولوژی به این دلیل مهم است که نقش برجستهای در ساخت و بهینهسازی سایت دارد. ولی همانند هر حرفه ی دیگری تجربه و دانش تخصصی نقش مهمی در موفقیت شما خواهد داشت. ولی مسئله به همین سادگی نیست و لازم است نگاه عمیقتری به این موضوع داشته باشیم.

هرچقد که بیشتر به اشتراک گذاشته شده و بیشتر دیده شوید، گوگل از شما بیشتر راضی خواهد بود! و در نهایت هدف این است که کاربران و جستجوگرانی که به سایت شما مراجعه کردهاند، از بازدید سایت شما راضی بوده و سایت شما را بهترین مرجع برای نیاز خود بدانند. تا زمانی که مردم سوالی داشته باشند، کسانی که بهترین و سریعترین پاسخ را در اختیار مردم قرار دهند، به موفقیت میرسند. اضافه شدن ماشین لرنینگ و هوش مصنوعی به الگوریتمهای جستجو به این معنی است که هیچ راه میانبری برای موفقیت وجود ندارد. این ساختار مقیاس پذیر نیست و احتمالا با اضافه شدن دسته بندی جدید برای محصولات ساختار نیز تغییر خواهد کرد. امروزه موفقیت به معنی این نیست که سایتمان در نتایج جستجوی گوگل رتبه اول را داشته باشد.

به روز رسانی محتوای جذاب به طور مداوم و هفتگی در نهایت منجر به بازگشت کاربران برای دریافت مطالب جدید و مفید در سایت میشود. در زمان کنونی برای پیروزی در سئو لازم است تا اطلاعات دقیق، جدید، مناسب و مفید تهیه کنید. باید همیشه توجه کنید که در زمان کنونی چه چیزی برای گوگل و کاربران اهمیت دارد. مدیر دیجیتال مارکتینگ، یا یک دیجیتال مارکتر، چه وظایفی دارد؟ مشتری بالقوه ممکن است مانند مقایسه کسبوکار شما با رقبا یا خواندن نظرات مشتریان سابق شما باشد.

دیجیتال مارکتینگ

و هوش مصنوعی واکنش مشتریان را به محصولات شما مشخص میکند. حال نمایش در نتایج گوگل که کاملا رایگان است و اگر همین الان کلمه دانلود را در گوگل سرچ کنید هزاران نتیجه برای شما نمایش داده میسشود. به لحاظ تکنیکی میتوان گفت که تغییرات زیادی اتفاق افتاده است. اما از آنجا که موتورهای جستجو به شکل بهتر، کاربران را به سایت هدایت میکنند؛ همه این موارد در صورتی اتفاق میافتد که سئو وب سایت به درستی انجام بگیرد. همه ما می دانیم که فاکتوری که اول و آخر برای موتورهای جست و جو مهم است، کیفیت محتوا و میزان مفید بودن آن برای کاربران است.

نیز در دسترس همگان قرار دارد. در این شرایط وظیفه ما این است که سایتهای خود را طوری بسازیم که مطالب آن به راحتی در دسترس کاربران قرار گیرد و بازدیدکنندگان با مطالعه آن به اطلاعات مفیدی دست پیدا کنند. اگر دقیق تر به اطراف خود نگاه کنید، به راحتی متوجه خواهید شد که ما توسط اینترنت و ابزار های دیجیتالی احاطه شده ایم. سئو فرآیند فهماندن و اطمینان بخشیدن به الگوریتمهای جستجو است تا این الگوریتمها بفهمند که سایت شما بهترین گزینه برای کاربری است که به دنبال مطلب یا دیجیتال مارکتینگ شانار محصولی میگردد. به دنبال چه چیزی هستند. و همیشه باید توجه داشت که مردم به دنبال پاسخ میگردند. کاری که در سئو انجام میشود گستردهتر از بهینهسازی سایت برای بهتر کردن رنکینگ آن است. معنی سئو گستردهتر از بهینهسازی (برای) موتور جستجو است. اما محتوای نوشتاری که تولید میشود نیازمند حداقل یک سطح ویراست توسط فرد دیگر است.

این موضوع مسئله جدیدی نیست. امروزه سئو مفهوم جدیدی پیدا کرده است: کاربران هنگام تایپ کلیدواژهها در یک کامپیوتر در واقع دارند از ما سوال میپرسند. امروزه مردم آپشنهای بیشتری برای جستجو پیش رو دارند. به همین دلیل امروزه صاحبان وب سایت ها، توجه ویژه ای به سئو و برای جذب مخاطب از این طریق دارند. بازاریابی از طریق رسانه های جمعی: تمرین تبلیغ برند شما از طریق قرار دادن آن در شبکه های اجتماعی، برای افزایش آگاهی از نام، جذب و نگهداری مشتری و نهایتا ایجاد کسب و کار برای خودتان می شود.

برای جذب لینک لازم است که محتوا و ظاهر سایت به طور ماهرانهای طراحی شده باشد. تنها روی ظاهر سایت تمرکز نکنید، تجربه کاربری هم بسیار در روندی که برای سایت خود پیش گرفته اید مهم است. آیا میدانید که فقط با درج نام کاربری و ایمیل خود میتوانید به جمع متممیها بپیوندید؟ آیا چیزی از تجربه کاربری به گوشتان خورده است؟ Breadcrumb عنصر ناوبری سایت است که در بالای هر صفحه فرعی وجود دارد. البته مشکلی که در اینجا وجود دارد این است که عمدتا در شرکتها، کارهای گروهی برای ارتقاء سطح سئو به خوبی انجام نمیشود. اینها جزو مواردی هستند که امروزه باید در سئو رعایت شود. برای رشد کسب و کار لازم است تمام موارد بالا را در کنار هم رعایت کنید. چیزی که تغییر کرده، این است که امروزه کاملا مشخص شده است که در سئو باید ترکیب متعادلی از تکنولوژی و بازاریابی را رعایت کنیم.

دیجیتال مارکتینگ چیست

بعضی از جنبههای سئو در طول زمان تغییر نکرده است. این موضوع شاید نشاندهنده موفق شدن آنها در بعضی از پروژه هایشان باشد، اما اینکه چه درصدی از کل پروژه ها به موفقیت رسیده اند، اهمیت بسیار بیشتری دارد. اگر شما بدانید که مشتری به چه چیزی احتیاج دارد و همان را در اختیارش قرار دهید، آنگاه در سئو پیروز خواهید بود. قبل از انتخابات آمریکا که ترامپ رأی آورد در گوگل ترندز به مقایسه کلینتون و ترامپ پرداختم جالب بود که ترامپ بیشتر از کلینتون سرچ میشد و در گوگل ترند تر بود و پیش خودم حدس زدم احتمالاً ترامپ رأی میآورد و درنتیجه دیدی که ترامپ رییسجمهور آمریکا شد.

نکته جالب توجه این است که سرمایه های تخصیص داده شده برای بازاریابی محتوا در شبکه های اجتماعی در حدود 100 هزار دلار بوده است که برای این مجموعه اصلی رقم قابل توجهی نیست اما بازخورد و بازگشت سرمایه در این فرایند به نحوی بوده است که باعث تعجب مدیران این مجموعه شده است. افرادی که در دنیای دیجیتال مشغول داد و ستد هستند، باید به این مسئله توجه داشته باشند. در این صورت موتور جستجو، موضوع و درجه اهمیت بخشهای مختلف سایت را به آسانی تشخیص خواهد داد. بازاریابی به این دلیل مهم است که باید مشتریهای خود را شناسایی و رفتار آنها را درک کنیم. درک مخاطب فاکتورهای زیاد و اساسی دارد. از طرف دیگر، سئو فاکتورهای خود را در سایر کانالهای بازاریابی دیجیتال القاء میکند تا به این طریق کسب و کار شما نتایج بهتر و سود بیشتری کسب کند.

بازاریابی محتوا

و خوانندگان وب سایت شما همچنین می خواهند محتوایی را که دوست دارند در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند ، بنابراین این پلاگین به آنها کمک میکند تا محتوای شما را به اشتراک بگذارند. سئو تلاش برای تولید محتوای مفید است تا کاربران از مطالعه مطالب سایت لذت ببرند و در زمانی که به اطلاعات احتیاج دارند بتوانند آن را به دست بیاورند. این موارد از جمله مزایای استراتژی بازاریابی محتوا است و به مدیران وب سایتها و کسب و کارهای اینترنتی کمک میکند تا بتوانند موفقیت بیشتری را در زمینه کاری خود دریافت کنند. همانطور که اشاره شد برای دیجیتال مارکتینگ باید استراتژی طولانی مدت داشته باشید. پس با بازاریابی محتوا، نه تنها شما مخل آسایش کاربران نمیشوید، که مشتریان واقعی خود را هم پیدا خواهید کرد. بازاریابی محتوا بر خلاف دیگر روشهای تبلیغاتی (محیطی) سرمایه کمتری نیاز دارد و پس از اجرای آن نیز بازگشت سرمایه بسیار سریع اتفاق خواهد افتاد.

گستردهتر از بهینهسازی (برای) موتور جستجو است. در ادامه به توضیح بیشتر سئو محتوا خواهیم پرداخت. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که می خواهید برنامه ریزی گسترده تری در زمینه تولید محتوا داشته باشید و کمپین های حرفه ای تری راه اندازی کنید، حتما ترندهایی که در سال 2020 بیشتر از همه بازدید داشته اند و به اشتراک گذاشته شده اند را چک کنید. د: حتما آدرس وب سایت و یا وبلاگ خود تان را در پروفایل تان قرار دهید. سئو تکنیکال و محتوای مناسب شما را به صفحه های اول می رساند اما برای کسب جایگاه اول باید لینک سازی هدفمند و مناسب انجام دهید.

باید استراتژی طولانی مدت داشته باشید.

در گذشته، با در نظر گرفتن یک یا دو فاکتور از موارد بالا، میتوانستیم در سایت خود به موفقیت دست پیدا کنیم. ولی اکنون باید همه موارد را در نظر داشته باشیم. ولی امروزه، بهینهسازی، تنها برای یک موتور جستجو انجام نمیشود. در سئو تنها یک الگوریتم اهمیت دارد: مشتری – قلب، ذهن و روح او. حضور در شبکههای اجتماعی مانند اینستاگرام تنها بخش کوچکی از بازاریابی دیجیتال است. به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی محتوا خود، باید دقیقاً بدانید چه زمانی میخواهید محتوای خود را در هر سیستم عاملی منتشر کنید.