Epic می گوید Fortnite در اتحادیه اروپا به iOS باز می گردد

اگر عاشق بازی Fortnite در آیفون خود هستید، خبرهای خوب و بد داریم. به لطف اعلام امروز اپل مبنی بر اینکه به کاربران آیفون در اتحادیه اروپا اجازه می دهد برنامه ها را از فروشگاه های برنامه شخص ثالث دانلود کنند، اپیک گیمز آنونس حماسی در “X.” اکانت اتاق خبر Epic Games در توییتی نوشت: «Fortnite در سال 2024 به iOS در اروپا بازخواهد گشت که توسط فروشگاه EpicGames@ برای iOS توزیع می‌شود.»
از آنجایی که قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA) اپل را مجبور کرده است که اجازه بارگذاری جانبی و فروشگاه های برنامه شخص ثالث را برای آیفون در اتحادیه اروپا بدهد، اپل نمی تواند به مسدود ، Fortnite از iOS در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا ادامه دهد. Fortnite و Epic در آگوست 2020 پس از اینکه Epic پیوندی به پلتفرم پرداخت درون‌برنامه‌ای خود در Fortnite اضافه کرد و مواردی مانند ارز درون‌برنامه‌ای را با قیمت پایین‌تری ارائه داد، از اپ استور حذف شدند زیرا از مالیات 30 درصدی اپل برای ،ید فرار کرد. از طریق پلت فرم خود ساخته شده است.
این منجر به دادخواهی حماسی شد و لطفاً با من همراه باشید. از آنجایی که دادگاه عالی ایالات متحده از اعطای حکم به اپل خودداری کرد و به این پرونده رسیدگی نخواهد کرد، اپل باید از حکم قاضی ایوان گونزالس راجرز پیروی کند و به توسعه دهندگان اجازه دهد تا به پلتفرم های پرداخت درون برنامه ای شخص ثالث تغییر مسیر دهند. اما برای انجام این کار، توسعه‌دهنده باید اپلیکیشن خود را به پلتفرم پرداخت درون‌برنامه‌ای اپل پیوند دهد. و حتی اگر یک توسعه‌دهنده یکی از مشتریانش را وادار کند که از یک پلتفرم پردازش پرداخت جایگزین استفاده کند، اپل همچنان 27 درصد از درآمد را در ایالات متحده کاهش خواهد داد.

با این حال، یک کاربر آیفون در یکی از 27 کشور عضو اتحادیه اروپا در نهایت می‌تواند از فروشگاه Epic Games بازدید کرده و Fortnite را نصب کند. تیم سوئینی، مدیر عامل Epic، یک روز پس از بازگشت Fortnite به آیفون در اروپا، آن را فرا نمی خواند. این مدیر اجرایی در مورد اپ استور ایالات متحده امروز گفت: “ما همچنان به دادگاه ها و رگولاتورها استدلال می کنیم که اپل قانون را زیر پا می گذارد.”منبع: https://www.p،nearena.com/news/fornite-returns-to-ios-in-the-eu_id154712