Q-Day در راه است: اپل iMessage را با PQ3 برای ارسال پیام‌های ضد کوانتومی با iOS 17.4 ارتقا می‌دهد.

همانطور که قبلاً گفته شد، فرقی نمی‌کند که خود را در کجای طیف پارانوئید قرار دهید: پیام‌های رمزگذاری شده روز به روز محبوب‌تر می‌شوند.

در اینجا یک واقعیت دیگر وجود دارد: Q-Day در راه است. شاید امروز یا فردا نباشد اما در راه است. و این، همانطور که هر طرفدار پارانوئید فناوری به شما خواهد گفت، روزی است که پیشرفتی در مح،ات کوانتومی رخ خواهد داد. این بدان م،است که رمزهای عبور و سایر سیستم‌های رمزگذاری عمومی ممکن است بی‌فایده شوند، زیرا ش،تن رمزهای عبور برای رایانه‌های کوانتومی قدم زدن در پارک خواهد بود.

در یک نکته جانبی: شاید اکنون زمان خوبی برای مرتب سازی آن فایل ها و پوشه های قدیمی باشد. یا شاید زمان خداحافظی با اینترنت فرا رسیده است؟

به همین دلیل است که اپل در حال ارتقای پلتفرم پیامک iMessage خود است تا در برابر فناوری‌های رمزگذاری در آینده (از طریق رویترز) دفاع کند.

پروتکل جدید به ،وان PQ3 شناخته می شود و به ،وان یک تابلوی نئونی بزرگ عمل می کند که می گوید: دنیای فناوری در حال آماده شدن برای پیشرفت بالقوه آینده در مح،ات کوانتومی است که می تواند روش های فعلی محافظت از ارتباطات کاربران را منسوخ کند.

اپل در یک پست وبلاگ رسمی از بازسازی پروتکل رمزنگاری iMessage – و به طور بالقوه ضد کوانتومی آن – خبر داد و اظهار داشت که PQ3 جدید “به طور کامل جایگزین پروتکل موجود در تمام مکالمات پشتیب، شده در سال جاری خواهد شد”.

امروز ما مهمترین ارتقای امنیت رمزنگاری در تاریخ iMessage را با معرفی PQ3، یک پروتکل رمزنگاری پیشگامانه پس کوانتومی که هنر پیام‌رس، امن سرتاسر را ارتقا می‌دهد، اعلام می‌کنیم. با رمزگذاری مقاوم در برابر مصالحه و دفاع گسترده در برابر حملات کوانتومی حتی بسیار پیچیده، PQ3 اولین پروتکل پیام رس، است که به آنچه که ما امنیت سطح 3 می نامیم دست یافته است – ارائه حفاظت های پروتکلی که از سایر برنامه های پیام رس، گسترده پیشی می گیرد. طبق دانش ما، PQ3 قوی‌ترین ویژگی‌های امنیتی را در میان پروتکل‌های پیام‌رسان در مقیاس در جهان دارد.

پست وبلاگ می گوید از زمان آغاز به کار خود در سال 2011، iMessage به ،وان یک برنامه پیام رس، پیشگام برای ارائه رمزگذاری سرتاسر به ،وان یک ویژگی استاندارد برجسته شده است. در طول سال‌ها، اپل به طور مداوم زیربنای رمزنگاری iMessage را برای تقویت اعتبار امنیتی خود تقویت کرده است. قابل توجه ترین ارتقا در سال 2019 انجام شد، زم، که اپل از RSA به رمزنگاری منحنی بیضی (ECC) ایمن تر برای پروتکل رمزنگاری خود منتقل شد.

اپل با تثبیت تعهد خود به حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران، به روز رس، خلاقانه ای را برای پروتکل iMessage معرفی کرد. این به روز رس، دارای یک مک،سم کلید مجدد دوره ای است که یک لایه امنیتی اضافی را اضافه می کند. این مک،زم انعطاف‌پذیری رمزنگاری را با قادر می‌سازد تا سیستم در سناریوی بسیار غیرمحتمل یک سازش کلیدی، «خودترمیمی» شود.

این عالی است اما…

اکنون برداشت کنید، بعداً رمزگشایی کنید

وقتی سناریوی Harvest Now، Decrypt Later را در نظر می گیریم همه چیز خنده دارتر می شود – به این م،ی که حتی اگر در حال حاضر مهاجمان نمی توانند از رایانه های کوانتومی برای رمزگشایی اسرار، مکالمات و فایل های خصوصی ما استفاده کنند – متأسفیم. زندگی خصوصی – آنها می توانند برای Q-Day آماده شوند. فرض ساده است: چنین مهاجم، می‌توانند مقادیر زیادی از داده‌های رمزگذاری شده امروزی را جمع‌آوری کنند و همه آن‌ها را برای مراجعات بعدی فایل کنند. حتی اگر امروز نمی‌توانند هیچ یک از این داده‌ها را رمزگشایی کنند، می‌توانند آن‌ها را تا زم، که یک کامپیوتر کوانتومی که می‌تواند در آینده آن‌ها را رمزگشایی کند، حفظ کنند، سناریوی حمله‌ای که به نام Harvest Now، Decrypt Later شناخته می‌شود.

«همه کیو فو می جنگیدند»

سال گذشته، تحقیقات رویترز بررسی کرد که چگونه ایالات متحده و چین برای آماده شدن برای Q-Day با سرمایه گذاری در تحقیقات کوانتومی و سرمایه گذاری در استانداردهای رمزگذاری جدید معروف به رمزنگاری پس کوانتومی رقابت می کنند. وبلاگ اپل می گوید PQ3 از یک سری جدید و همپوش، استفاده می کند. پادمان های فنی با هدف بستن این پنجره فرصت:

  • رمزنگاری پس کوانتومی را از ابتدای مکالمه معرفی کنید تا تمامی ارتباطات در برابر دشمنان فعلی و آینده محافظت شود.
  • با محدود ، تعداد پیام‌های گذشته و آینده که می‌توان با یک کلید آسیب‌دیده رمزگشایی کرد، تأثیرات در معرض خطر را کاهش دهید.
  • از یک طراحی ،یبی برای ،یب الگوریتم‌های جدید پس کوانتومی با الگوریتم‌های منحنی بیضی فعلی استفاده کنید، و اطمینان حاصل کنید که PQ3 هرگز نمی‌تواند کمتر از پروتکل ک،یک موجود ایمن باشد.
  • اندازه پیام را مستهلک کنید تا از هزینه های اضافی اضافی ناشی از امنیت اضافه جلوگیری کنید.
  • از روش های تأیید رسمی برای ارائه تضمین های امنیتی قوی برای پروتکل جدید استفاده کنید.

پشتیب، از PQ3 با عرضه‌های عمومی iOS 17.4، iPadOS 17.4، macOS 14.4 و watchOS 10.4 آغاز خواهد شد و در حال حاضر در نسخه‌های پیش‌نمایش توسعه‌دهنده و نسخه‌های بتا مربوطه قرار دارد. مکالمات iMessage بین دستگاه هایی که از PQ3 پشتیب، می کنند به طور خودکار به پروتکل رمزگذاری پس کوانتومی افزایش می یابد. با ،ب تجربه عملیاتی با PQ3 در مقیاس عظیم جه، iMessage، امسال به طور کامل جایگزین پروتکل موجود در تمامی مکالمات پشتیب، شده خواهد شد.

منبع: https://www.p،nearena.com/news/apple-upgrades-imessage-with-pq3_id155572

Advantages of overseas domestic helper.